Yurtdışı Regional(Bölgeleri) ne katılan takımlarımız. Vize işlemlerinden önce konsolosluklara vermek üzere davet yazısı ihtiyaç duyabilirler. Konsoloslukların yoğun yerler olduklarının altını çizerek gerekli vize randevularınızı mümkün olduğunca erken yapmanızı tavsiye ederiz. Bir çok konsoloslukta hızlandırma taleplerinize olumlu dönüşler olmayabiliyor. 

Amerika vizesi başvurularınız için gerekli Davetiye yazısı için doldurduğunuz ” Takim #### Visa Invitation Letter Form.xlsx” dokumanını alexburchard@fikretyukselfoundation.org adresine iletebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yanıt dönebilmemiz için mümkün olduğunca erken daveti’ye talebinizi ulaştırmanız gereklidir. Dokumanın doğru ve eksiksiz dolması ile ilgili tüm sorumluluk takımlardadır. 

Diğer ülke konsoloslukları için ihtiyaç duyduğunuz davetiye yazıları için yarışacağınız bölgedeki “Regional Director” ile iletişime geçebilirsiniz. Kendisinden Vize Davetiyesi için davet mektubu istediğinizi belirtiniz. Kendi bölgenizin “Regional Director’ bilgilerine https://www.firstinspires.org/find-local-support adresinden ulaşabilirsiniz. 

Aşağıdaki ” Takim #### Visa İnvitation Letter Form.xlsx ” dosyasını belirtilen şekilde doldurunuz 

1) Sadece sizden istenilen bilgileri doldurunuz. Gereksiz bilgiler koymayınız.
2) Dokumanın formatını ve tasarımını değiştirmeyiniz. Google Drive, pdf v.b. başka formatlarda başvurular silinecektir. 
3) ( Takim #### Visa Invitation Letter Form ) Dosya ismindeki #### yerine takım numaranızı yazınız.
4) Dokuman içerisindeki tıklanabilien (Check-box) kontrol kutucuğunun dokumanı kaydetmeden önce seçili olduğundan emin olunuz. Eğer elimize ulaşılan dokumanda bu kutucuk işaretli değilse mailiniz silinecektir. 

Not : Amerika’da yarışacak takımlara faydalı olacağını düşündüğümüz resmi randevu başvuru linki : https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv . Vize işlemlerini takip etmek için aracı firmalar kullanabildiğiniz gibi toplu bir şekilde kendinizde yapabilirsiniz. Başvuruyu kendiniz yapmanız durumunda kayıt masraflarının azalacağını belirtmek isteriz. Vize işlemlerine tüm sorumluluk takımlarımıza aittir. Toplu başvurularınızı yaratmak ve yönetmek için sayfanın sağ üst köşesindeki “Oturum Aç” seçeneğinden kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. “Grup İşlemci” hesabınızı yaratıp başvuruları devam ettirebilirsiniz