Bu makalenin orjinal haline [ENG] buradan ulaşabilirsiniz. Türkçeleştiemesi dil engeli olan takımlarımıza destek olmak amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir yanlış çeviri v.b. durumlarda orjinal hali geçerlidi. Fikret Yüksel Vakfı çeviri hataları konusunda sorumluluk almamaktadır.

Açıklama: Takımlar hibe için 28 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru yoluyla başvurmalı ve tüm uygunluk kriterlerini karşılamalıdır.

Başvuru Tarihleri : 01 Eylül / 28 Ekin 2021

Tanım : Bu hibe, 2022 sezonuna katılan FIRST Robotics Competition Çaylak veya Yeni Veteran takımları içindir.

Miktar : Hibe desteği alan takımlar 2 sezonda toplamda boyunca 6,000 $ (kayıtla sınırlı) destek alacaklardır; ilk sezonda 4.000 dolar ve ikinci sezonda 2.000 dolar olarak verilecektir.

Gereksinimler:

  • Rookie takımlara açıktır.
  • Takımlar Çaylak veya Yeni Veteran bir takım olmalıdır. Takımlar, hibenin uygulanabilmesi için 2022 sezonu için kayıt yaptırmalıdır. Başvuru, takımın bir bütçe, fon yaratma stratejisi ve fon yaratma faaliyetlerinin zaman çizelgesini içeren fon yaratma planının bir kopyasını içermelidir. Ödyada Veteran olarak 2021/2022 sezonuna kayıt olmak.

Başvuru formu :

https://usfirst.submittable.com/submit/a74bab50-ba51-440f-985d-f51f10c9ad87/2022-first-robotics-competition-new-team-grant-application
Başvuru formunu doldurmak için ” Create Your Account” butonu ile hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri : 16 Ağustos / 16 Eylül 2021

Tanım : Ödül alan takımlar, kadın ve/veya yeterince temsil edilmeyen nüfusun STEM’e katılımını artırmaya odaklanması gereken belirlenmiş projelerini desteklemek için sınırsız bir hibe alacaklardır. FIRST programlarını sunan projeler tercih edilecektir.

Miktar : Bu hibe desteği takımların STEM konusunda kısıtlı erişime sahip yada dezavantajlı gruplara yönelik projeleri desteklemek amacıyla geliştirilmiş çalışmalara verilir. Destek miktarı projenizde talep ettiğiniz miktara bağlıdır. Projenin tamamlanması ve FIRST‘e geri bildirimler ister.  Ülkemizde bu hibe desteğini alan ve çalışmalar gerçekleştiren bir çok takım olmuştur.

Gereksinimler: Rookie yada Veteran olarak 2021/2022 sezonuna kayıt olmak.

Başvuru formu : https://usfirst.submittable.com/
Başvuru formunu doldurmak için ” Create Your Account” butonu ile hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri : 12 Temmuz / 22 Eylül 2021

Tanım : BAE Systems ve FIRST, yeni nesil problem çözücülere ilham verme taahhüdünü paylaşıyor. Bu hibe, FRC ekipleri için genellikle 1,000$-3,000$’a kadar kısıtlamasız fon sağlar.

Miktar : 1,000$-3,000$’a kadar

Gereksinimler: STEM alanında çoğulculuğu temsil eden takımlar, BAE Systems ile iletişim halinde olan takımlara öncelik verilecektir.

Başvuru formu : https://www.baesystems.com/firstgrants
Başvuru formunu doldurmak için sayfada FIRST Robotics Competition ile devam etmeniz gerekir !

Son başvuru tarihi : 30 Ekim 2021
Takımlar sonuçlar hakkında 12 Kasım 2021 tarihinde bilgilendirelecektir.

Miktar : FIRST® Robotic Competition – $1,000 (kısıtlamasız kullanım)

Başvuru formu : https://usfirst.submittable.com/submit/195283/ni-grant-application-2021-2022 

Başvuru formunu doldurmak için ” Create Your Account” butonu ile hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Son başvuru tarihi : 18 Ocak 2022

Başvuru formu : https://usfirst.submittable.com/submit/f18c7e8b-49db-4216-8d6a-03244d002854/2021-2022-dow-first-grant-application

Dow, eğitimin gücüne değer verir ve dünyadaki en yenilikçi, müşteri odaklı, kapsayıcı ve sürdürülebilir malzeme bilimi şirketi olma hedefini yerine getirmek için STEM ile ilgili alanlara ulaşım için sürekli bir yatırımın anahtar olduğuna kuvvetle inanır. Yarının yenilikçilerini geliştirmek, Dow’da kim olduğumuzun ve gelecek nesil üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olacağına inandığımız şeyin büyük bir parçasıdır. Dow, FIRST®’in Stratejik Ortağıdır ve dünya çapındaki Dow topluluklarında bulunan ekipleri desteklemektedir. Hibeler, FIRST’e resmi takım kaydı, robot kitleri veya parçaları ve saha kurulum kitleri gibi takımlar tarafından ödenen masrafları kapsar.

Hibe kapsamına girmeyen masraflara örnek olarak FIRST dışı resmi olmayan FIRST etkinliklerine kayıt, seyahat masrafları ve takım formaları dahildir. Dow, takımlara FIRST statülerine (rookie/veteran), okullarını ve topluluklarını daha kapsayıcı ve eşitlikçi alanlar yapma konusundaki genel taahütlerine ve ayrıca Dow ile olan ilişkilerine (Dow hibeleri alan, Dow mentoru olan yıllar) dayalı olarak verecektir. Onaylanmış hibeler için, yeni takımlar için finansman seviyeleri, takımın finansal ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.