FIRST Sitesinde’ki orjinal blog girdisine buradan ulaşabilirsiniz.

Umarız herkes bu çok farklı sezon için heyecanlıdır. Bu ssezonun sundukları ilgili bilgileri daha önce burada yayınlamıştık. Takımlar, tüm At Home mücadelelerinin yanı sıra geleneksel olarak sunulan ödüller için uzaktan rekabet etme fırsatına sahiptir. Süreç bu yıl biraz farklı olacak ve değerlendirme süreci hakkında biraz daha bilgi paylaşmak istedik, böylece ekiplerimiz kendilerini ne bekleyeceklerini bilecek.

At Home Mücadeleleri
At Home Mücadeleleri şu şekildedir :

  • Game Design Challenge – Oyun Tasarım Mücadelesi,
  • FIRST Innovation Challenge – İnavasyon Mücadelesi
  • INFINITE RECHARGE at Home – INFINITE RECHARGE Mücadelesi

Her mücadele için, takımlar konumlarına bakılmaksızın gruplara ayrılacak ve bu gruptaki diğer takımlarla yarışacaklar (örneğin, Avustralya’dan bir takım Michigan’dan bir takımla aynı grupta olabilir). Her grupta yaklaşık 30 takım olacak (25-35 takım aralığında). Bir takım birden fazla mücadeleye katılıyorsa, örneğin, INFINITE RECHARGE at Home da içinde bulunduğu grup, Game Design Mücadelesinde içinde buluduğu grup ile aynı olmayabilir.

Bu mücadelelerin değerlendirilmesi bölge olarak sınırlı değildir. Çünkü her mücadelede yarışacak takımların sayısını tahmin edebilecek bir veri elimizde şu anda yok ve ödüllerin anlamlı olmayacağı kadar küçük gruplarda değerlendirilmesi olasılığından kaçınmak istiyoruz. Ayrıca, bazı Regionallarda ve FIRST Şampiyonalarında görüldüğü gibi dünyanın her yerinden takımların birbiri ile karışmasına değer veriyoruz.

At Home Challenges hakkında ek bilgiler 2021 Kickoff’ta yayınlanacak!

Geleneksel Olarak Sunulan Ödüller

2021 FRC sezonu bağlamında “geleneksel olarak sunulan ödüller” dediğimizde Chairman’s Award, Dean’s List Award ve Woodie Flowers Award’dan bahsediyoruz. Bu ödüller için takımlar, aşağıda listelendiği gibi coğrafi konuma göre gruplandırılacaktır. Her bölge belirli sayıda Chairman’s Award, Dean’s List Award ve Woodie Finalist Flowers ödülleri verebilecek. Her bölge için kesin ödül sayısı ve bu sayının nasıl belirleneceği daha sonra açıklanacak.

 

Bölgesel Adı Bölgede içerilen Ülkeler
Turkish Region Turkey

Geleneksel olarak sunulan ödüller için bu bölge bazlı yaklaşım, At Home Mücadeleleri yaklaşımdan farklıdır çünkü bu ödüllerle ilgili bir geçmişimiz var ve en küçük bölgelerde bile ödülleri anlamlı tutmak için yeterli sayıda takımın başvuracağına inanıyoruz. Ayrıca, Chairman’s Award ve Dean’s List Award’ın yerel rakipler arasında en iyi şekilde yerel olarak değerlendirilir.

Başvuru portalının kapanışından sonraki birkaç hafta içinde, Jüri Danışmanları (JA) katılımcı takımları mülakat yapmak üzere rastgele atar. Takımlar ile e-posta yoluyla iletişime geçerek onları uygun şekilde bilgilendireceklerdir (bir takım kendisine atanan zamanlamaya uyamıyotsa , yeniden planlanabilmesi için JA(Jui danışmasnı)’ya bunu bildirmelidir).

Takimlar burada mülakat süreci ve gönderim bilgileri hakkında ek bilgi bulabilir!

Virtual Chairman’s Award Sohbeti

FIRST Championship’te genellikle, uzmanlardan soru sorma ve diğer kazanan takımların nasıl bir yaklaşım sergilediğini öğrenme fırsatı olan bir Virtual Chairman’s Award Sohbeti düzenleriz. Sezonumuzun uzaktan doğası nedeniyle ve tüm takımların katılabilmesini sağlamak için 3 Aralık, 20:00 – 21:30 ET tarihlerinde sanal bir Sanal bir Chairman’s Award Sohbeti düzenleyeceğiz. Bu çağrı, Chairman’s Award Judges ve Onur Listesi (Hall of Fame) temsilcilerini (yani, 2019 FIRST Şampiyonası Chairman’s Award sunan ve kazanan takim üyeleri dahil olmak üzere önceki Chairman’s Award kazananlarini) içerecektir. Bugün kayıt Ol!