Aşağıda belirtilen programlar üzerinde çalışılmaktadır. Başlangış ve bitiş saatleri değişmemek üzere içerikde düzenlemeler yapılabilecektir.

ISTANBUL

Anadolu-Üsküdar
Organizatör : Fikret Yüksel Found. – Sınav Koleji – Üsküdar Bel.
Kitapçık : http://bit.ly/2FgDcHl
Ulaşım : https://goo.gl/maps/mdoKApyQPwX6pMHt7 (Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi)
Üsküdar Afiş : http://bit.ly/2Fjhl1S

 Ana Salon1 Oda2 Oda3 Oda
11.00 – 11.30Açılış Konuşması   
11.30 – 12.25FIRST® RuhuJavaQRB Mekanik 
12.30 – 13.25FonlamaC++QRB MekanikÖdüller
13.30 – 14.303B TasarımTemel PythonQRB Elektronik Güvenli Alet Kullanımı
14.30 – 15.00Yemek Arası
15.00 – 15.553B TasarımGörüntü İşlemeQRB Elektronik – Yazılım Mentor Toplantısı
16.00 – 17:003B Tasarım   Mentor Toplantısı
18.00 – 19.30Canlı Yayın   
19.30 – 20.30Kıt Dağıtımı   

Avrupa-Merkez
Organizatör : Sultans Of Türkiye – 2905
Kitapçık : http://bit.ly/2ZOR7On
Ulaşım : https://goo.gl/maps/mHDaRW2P7Z1SJ8PQ6 (Ayhan Şahenk Spor Salon)

Avrupa-Batı
Organizatör : FMWill – 7576
Kitapçık : http://bit.ly/37AcENc
Ulaşım : https://goo.gl/maps/FqspYprLJuHzB44VA (FMV Ispartakule Işık Lisesi ve Fen Lisesi)
Işık Lisesi Afiş : http://bit.ly/2rQufBr

Oditoryum – Ana SalonKonferans SalonuYan SalonToplantı Odası
11:00-11:30Takım Kayıtlarının Alınması
11:30-12:00Açılış Konuşması
12:00-13:00FIRST® RuhuJava – C++QRB MekanikMentor Toplantısı
13:00-13:1515 dk Ara
13:15-14:15ÖdüllülerTemel PythonQRB Mekanik-BumperTakım Kaptan Toplantısı
14:15-14:45Yemek Arası
14:45-15:45SafetyGörüntü İşlemeQRB ElektronikTakım Kaptan Toplantısı
15:45-16:0015 dk Ara
16:00-17:00Sponsorluk3B TasarımQRB Elektonrik / YazılımMentor Toplantısı
17:00-17:15Oditoryuma Geçiş
17:15-18:00Canlı Müzik
18:00-19:30Canlı Yayın
19:30-20:30Kıt Dağıtımı

Anadolu-Kadıköy : Kitapçık
Organizatör : Kalrobotics – 7828
Kitapçık :
Ulaşım : https://goo.gl/maps/AxDtGAwCzywtg9BB7 (Kadıköy Anadolu Lisesi)
Kadıköy Afiş : http://bit.ly/2MFNSmY
Kadıköy Program : http://bit.ly/2Qz4XQF

Etkinlik Alanları
SaatAna Salon Konferans SalonuToplantı Odası
11:00:00-13:00Star Wars Gösterimi
13:00:00-13:45Öğle Arası
13:45:00-14:45Görüntü İşlemeSolidworksSosyal Medya Yönetimi ve PR
14:55:15:55FRC ElektroniğiTakım Yönetimi ve PlanlamaFRC’de Ödüller
16:05-17:05KoP Şase AssemblyJava ile KodlamaKaptanlar Toplantısı
17:15-18:00FRC’de Oyun StratejisiSafety ve BumpersSponsorluk ve Fonlama
18:00-19:30Ortak Canlı Yayın
19:30-20:30Kit of Parts Dağtımı

İZMİR

Bornova – İzmir
Organizatör : 4th Dimension – 6429
Kitapçık :
Ulaşım : https://goo.gl/maps/TsvN3mFFMMoMww6RA (Bahçeşehir 50. Yıl Kampüsü)

Izmir Kickoff
SaatAçıklamaYerAçıklamaYer
11.00-12.30Takımların kayıtlarının alınmasıGiriş Holü
12.30-13.00AçılışKonferans Salonu
13.15-14.00Ödül Yazıları WorkshopDerslik 1 Mekanik WorkshopDerslik 2
14.15-15.00Halkla İlişkiler WorkshopDerslik 1Programlama WorkshopDerslik 2
15.00-15.30Networking-İkram Arası
16.00-16.20Medya WorkshopDerslik 1Solidworks WorkshopDerslik 2
16.30-16.50Proje Yönetimi WorkshopDerslik 1Solidworks WorkshopDerslik 2
17.00-18.20Strateji WorkshopDerslik 1Solidworks WorkshopDerslik 2
18.20 Canlı YayınKonferans Salonu
20.30Kit Dağıtımı

ANKARA

Ankara – Çankaya
Organizatör : Anatolian Eaglebots – 3390
Kitapçık :
Ulaşım : https://goo.gl/maps/ZmTPkjHwdQUyFXX87 (Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları)
Ankara Afis : http://bit.ly/2Qd7mBv
Ankara : Program : http://bit.ly/37mm0fy

AdıMeslek
YerÇok Amaçlı Salon
10:00-10:15Ayşe BaşçavuşoğluOkullar Genel MüdürüAçılış Konuşması
Robotics Family Akademik Konuşmacılar
10:20-10:40Çoşkun DolanbayGelecek Araştırmaları Enstitüsü
10:45-11:05Ufuk ÖktemerHacettepe Teknokent Softek A.Ş.
11:10-11:30Sertan OkanSebit Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı
11:35-11:55Prof. Dr. Turksel Kaya BensghirHacı Bayram Veli Üniversitesi
12:00-12:20Prof. Dr. Feride Bahar IşınBaşkent Üniversitesi
12:25-12:45Prof. Dr. Abdülkadir ErdenBeytepe Mühendislik Akademisi
Yer: Maidan Ofis – Home Ofis – Meydan
12:45-14:00Öğle Yemeği Arası
Yer:Çok Amaçlı SalonSalon 1Salon 2Salon 3Salon 4Bilgisayar Lab
14:00-15:00Mentor ToplantısıFRC Robot ElektroniğiPnömatikRobot MekaniğiBusinessSolidworks Eğitimi
15:10-16:10FRC Robot ElektroniğiRobot ProgramlamaRobot MekaniğiÖdüller ve StratejilerSolidworks Eğitimi
16:20-17:20Public RelationsRobot ProgramlamaRobot Hızlı Kurum OturumuFRC ve GüvenlikSolidworks Eğitimi
18:00-19:00FIRST Canlı Yayın
19:30-20:00Kıt Dağıtımı

MERSİN

Mersin – Akdeniz
Organizatör : Anatolian Eaglebots – 3390
Kitapçık :
Ulaşım : https://goo.gl/maps/KbrUktWpD6yGtsMB9 (Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

MersinOditoryum
13:00-13:15Takım Kayıtlarının Alınması
13:15-13:30Açılış Konuşması
13:30-14:30FIRST Ruhu, Ödüller ve Safety (Mısra Demirci – Arzu Demiroğlu)
14:30-14:45Ara
14:45-15:45Yazılım ve Elektronik (Aytaç Dürgen)
15:45-16:00Ara
16:00-17:00Tasarım, Mekanik (H. Tolga Tuncel – İbrahim Uçak)
17:00-17:15Ara
17:15-17:30M.T.O.S.B. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sabri Tekli’nin Konuşmaları
17:30-18:00Müzik Dinletisi
18:00-19:30Canlı Yayın
19:30-20:30Kit Dağıtımı

4 Ocak 2020 Cumartesi günü yapılacak Kick-off’a takımınızın hangi yerde katılacağını buradan inceleyebilirsiniz.

Bağışlar Banka Hesanı bilgileri 

FİKRET YÜKSEL FOUNDATION TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ
Banka : Akbank MECİDİYEKÖY/İST. ŞUBESİ
Hesap : Fikret Yüksel Foundation Turkiye Temsilciliği
Hesap No : 0133-0182342 / Vadesiz
IBAN : TR920004600133888000182342
Acıklama : “Bağış – takım no –  okul ismi” şeklinde.

MAKBUZ Teslimi Hakkında

[ÇOK ÖNEMLİ] Takımlarımız kitlerini teslim almak için burada bulunan formu MUTLAKA doldurmak zorundadır. 1 OCAK 2019 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

Surrogate KOP Pick-up

Kitlerini kendilerinin yerine başka biri yada takımın alması (Surrogate Kit Pick-Up Information) gereken durumlarda buradaki  dokumanı doldurup Lead Coach/Mentor 1 veya 2 imzasıyla 30 Aralık 2019 tarihine kadar FIRSTroboticscompetition@firstinspires.org ve teamsupport@fikretyulsefoundation.org adresine ulaştırması gerekmektedir. Orijinal duyuru burada.